- Подробности
- Опубликовано: 29 Март 2015
- Просмотров: 4422
Ефективне та безпечне лікування неможливе без знання діагнозу та функціонального стану усіх систем організму. Базисом таких знань і слугує лабораторна та інструментальна діагностика, завдяки яким лікар зможе швидко та правильно підібрати відповідне лікування. Лабораторні дослідження, інструменти та апаратура для клінічної діагностики допомагають об’єктивно доповнити дані клінічного огляду.
Успішне лікування будь-якої хвороби залежить насамперед від правильного діагнозу. Саме тому інструментальна та лабораторна діагностика є базою для успішного лікування хвороби.
У нашій клініці є необхідне сучасне обладнання, яке дозволяє провести першочергові інструментальні та лабораторні дослідження. Крім того наша клініка співпрацює з лабораторіями, які мають високотехнологічне обладнання та мають можливості для виконання лабораторних досліджень в найкоротші терміни від самих простих до найскладніших.
Ми робимо все можливе щоб діагноз захворювання був встановлений в найкоротший термін.
Інструментальна діагностика:
- ультразвукове дослідження – є одним з самих інформативних та безпечних методів діагностики. За його допомогою можна наочно оцінити структуру внутрішніх органів, кровообіг, визначити вагітність, наявність патологічних процесів. При деяких патологіях узагалі без проведення УЗД неможливо встановити точний діагноз. У клініці ультразвукове дослідження проводиться на сучасному УЗД-апараті, що дозволяє з високою ступеню точності визначити патологічний процес, наявність новоутворень тощо.
- електрокардіографія – дозволяє точно діагностувати порушення частоти серцевих скорочень, ритму та сили скорочення серцевого м’язу. Такі патології як пороки клапанів серця або порушення роботи провідної системи серця узагалі неможливо діагностувати без проведення ЕКГ.
- вимірювання кров’яного тиску – абсолютно безпечна та безболісна процедура, що займає мало часу. Вона не відноситься до необхідних умов диспансеризації молодих тварин, проте є однією з основних при огляді дорослих та старих тварин, а також тварин з підозрою на гіпертонічні або гіпотонічні відхилення.
- глюкометрія – це визначення рівня цукру у крові за допомогою спеціального апарату. Є однією з основополагаючих оперативних діагностичних процедур визначення цукрового діабету у тварин
- ларингоскопія – діагностичне дослідження під час якого здійснюється огляд гортані та голосових зв’язок, що проводиться за допомогою спеціального прибору – ларингоскопу. Дане дослідження дозволяє виявити проблеми з голосовими зв’язками, причини болів в горлі, новоутворення та сторонні предмети в глотці, травми гортані тощо.
- отоскопія – використовується для обстеження зовнішнього та середнього слухового проходу. Застосовується для діагностики різних порушень слуху, отитів, екзем вуха, механічних травм, при попаданні у вушні проходи сторонніх тіл.
- офтальмоскопія – дослідження очного дна. За допомогою офтальмоскопії можна діагностувати не тільки очну патологію, але й такі захворювання як гіпертонія, цукровий діабет та ряд інших.
- люмінісцентна діагностика - дозволяє виявити захворювання шкіри, спричинені грибами роду Microsporum.
- пульсоксіметрія – застосовується для отримання швидкої та достовірної інформації про роботу кровоносної та дихальної систем організму з використанням спеціального пристрою – пульсоксіметру. Ії своєчасне застосування часто стає одним з вирішальних факторів при рятуванні життя тварини, що знаходиться в критичному стані.
Лабораторна діагностика:
- мікроскопія мазків крові – проводиться для виявлення в крові бабезій, гемобартенел, філярій тощо.
- дослідження зішкрібів шкіри – проводяться за допомогою сучасного мікроскопічного обладнання для встановлення причини хвороб шкіри тварин (паразитарних та грибкових).
- комплексне дослідження крові – проводиться при підозрі на інфекційні хвороби, запальні процеси, хвороби крові, онкологічних захворювань. Абсолютно необхідне перед проведенням хірургічного втручання для всіх тварин, старших 6 років.
- аналіз сечі – включає в себе оцінку фізико-хімічних характеристик сечі та мікроскопічне дослідження її осаду. Допомагає діагностувати проблеми в роботі сечовидільної системи, цукровий діабет, порушення обміну речовин, визначає тип каменів в осаді сечі, що сприяє вибору правильного курсу лікування сечокам’яної хвороби.
- копрограма – включає в себе дослідження фізичних, хімічних та мікроскопічних характеристик калу тварин з метою діагностики неінфекційних та паразитарних хвороб органів травлення. Дозволяє діагностувати порушення функцій шлунку, підшлункової залози, печінки, всмоктування в дванадцятипалій кішці, запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, наявність гельмінтів та найпростіших. Мікроскопія калової суспензії із забарвленням та натівним мазком дозволяє виявити наявність клітин крові, епітелію кишечнику, клітковини, крохмалю тощо.
- бактеріологічні, мікологічні дослідження - дозволяють виявити патогенні бактерії або гриби у досліджуваному матеріалі.
- гормональні дослідження - дозволяють виявити ендокринні захворювання на будь-якому етапі розвитку хвороби.
- цитологія – дозволяє виявити розвиток патологічного процесу на ранній стадії, наявність поліморфноядерних клітин, а також мікрофлору у вогнищах запалення.
- гістологія – дозволяє отримати достовірні відомості про новоутворення, допомогти в типізації пухлинного процесу та встановити точний діагноз.
- експрес-діагностика інфекційних захворювань - дозволяє в найкоротші терміни (протягом 10 хвилин) підтвердити або скасувати наявність інфекційного захворювання.