Анестезія для собак, котів та інших домашніх улюбленців необхідна при будь-якому оперативному втручанні, а також для проведення багатьох діагностичних маніпуляцій.

Лікарі нашої клініки використовують різні види анестезії і мають можливість користуватися широким спектром препаратів, що дозволяє підбирати анестезія необхідну для конкретної тварини, з урахуванням стану її функцій життєдіяльності. Для моніторингу тварин у важкому стані та при тривалих оперативних втручаннях в клініці використовується монітор життєвих функцій. Перед кожним оперативним втручанням проводиться обов’язковий анестезіологічний огляд ті визначається ступень анестезіологічного ризику з метою підбору найефективнішої схеми введення анестезії.

У клініці використовуються наступні види анестезії:

  • місцеве знеболення – це зворотня втрата больової чутливості тканини на обмежених ділянках тіла, що використовується для незначних поверхневих хірургічних втручань.
  • загальний наркоз ультракороткої дії— тривалість діі від 2до 10хв, застосовується під час діагностики та нетривалих маніпуляціях які потребують,  знерухомлення тварини або знеболення (постановка сечового катетера, обробка абсцесу, видалення зубів, видалення стороннього тіла з глотки, проведення епідуральної анестезії) Вводиться внутрішньовенно і діє одразу. Тварина досить швидко приходить до тями після закінчення дії анестетика.
  • загальний наркоз тривалої дії-тривалість дії від 20хв до 40хв, в разі потреби тривалість може бути подовжена. Застосовується при довготривалих операціях. Вводиться внутрішньомязево або внутрішньовенно. Після закінчення дії, тварина на  певний період має бути під наглядом ветеринарного лікаря для запобігання розвитку післяопераційних ускладнень.
  • новокаїнові блокади –відносяться до патогенетичної терапії, що базується на використанні розчину новокаїну, для профілактики та лікування запальних процесів різних органів та тканин організму тварини.
  • епідуральна анестезія – один із прогресивних методів знеболювання, який є пріоритетним при проведенні кастрацій, стерилізацій та ряду інших операцій на черевній порожнині та тазових кінцівках, також цей метод є незамінним під час проведення кесаревого розтину тому що є найбільш небезпечним для матері та потомства. Є незамінним у випадках коли неможливе застосування загальної анестезії через стан здоров’я тварини (ниркова недостатність, серцеві пороки).
  • епідуральна анестезія  ультракороткої дії – тривалість дії 30-40 хвилин, застосовується при нетривалих маніпуляціях та операціях в ділянці тазової порожнини (постановка сечового катетера, кастрація, стерилізація, ампутація хвоста) і на тазових кінцівках (накладання імобілізуючої повязки при закритих переломах).
  • епідуральна анестезія тривалої дії - тривалість дії від 40хвилин до 2-х годин. Застосовується при тривалих маніпуляціях та операціях в ділянці тазової порожнини (кесарів розтин, мастектомія, операції на кишечнику) і на тазових кінцівках (остеосинтез, ампутація тазової кінцівки).
http://itodor.com.ua/